• Špeciálna učebňa

• Zriadenie a vybavenie špeciálnej učebne na prírodopis,chémiu a fyziku a projektové vyučovanie týchto predmetov. Tento projekt nám schválili v máji 2006. Je zameraný na kvalitné vybavenie špeciálnej učebne a projektové vyučovanie uvedených predmetov. V rámci projektu bude naša škola spolupracovať aj s odborníkmi z praxe v oblasti Fyziky, Chémie a Prírodopisu. Tento projekt výrazne skvalitnil vyučovanie spomínaných predmetov a pomohol získať do učebne kvalitné a moderné učebné pomôcky. Po skončení projektového vyučovania učebňa a pomôcky už zostávajú škole.

• Multifunkčné ihrisko

• V škole sa podarilo vybudovať multifunkčné ihrisko s umelým trávnikom. Grant na toto ihrisko sme získali na základe projektu od vlády Slovenskej republiky. Dotácia predstavovala sumu 1 200 000 Sk. Celkový rozpočet bol cez 2 000 000 Sk. Rozdiel dofinancovala obec a čiastočne aj škola. Po dokončení škola získala krásny a moderný športový stánok s umelou trávou.

• Školská knižnica

• Týmto projektom sme zmodernizovali našu školskú knižnicu pre deti a kvalitne ju vybavili novou literatúrou a modernou technológiou. Grant vo výške 100 000 Sk sme získali od ministerstva školstva v rámci rozvojového projektu „Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc 2008“.

Slávnostné otvorenie novej školskej knižnice sa uskutočnilo 29. januára 2009. V úvode slávnosti sme si vypočuli báseň Milana Rúfusa a minútou ticha sme vzdali úctu tomuto veľkému básnikovi. Program spestrili aj naši gitaristi a potom si už nedočkaví žiaci mohli prezrieť novú knižnicu.

• Ostatné projekty

• Otvorená škola – oblasť športu

Týmto projektom sme zriadili peknú stolnotenisovú herňu v našej škole. O stolný tenis je medzi žiakmi veľký záujem, chceme dať priestor všetkým venovať sa tomuto peknému športu a postupne sa prihlásiť aj do žiackych súťaží.

Plynofikácia školskej kotolne na tuhé palivo

Nakoniec nám ministerstvo školstva schválilo projekt plynofikácie našej kotolne. Pre školu to znamená lacnejšiu, ale hlavne ekologickejšiu prevádzku. Ušetrené finančné prostriedky môže škola investovať do ďalších pre školu potrebných vecí.

Zdravá škola

Dlhodobo je naša škola zapojená do projektu Zdravá škola, ktorého cieľom je propagovať zdravý životný štýl u žiakov a vytvárať stále zdravšie a krajšie prostredie v škole.

Záchrana Starého Hornádu

Týmto projektom chceme obnoviť a zachrániť mŕtve rameno Hornádu v obci – Starý Hornád. Vyčistiť ho a postupne zveľadiť, aby sa stal opať peknou a navštevovanou časťou obce a rieky Hornád.