• Valentínska pošta

•      Na sviatok lásky sme si na našej škole písomne vyznávali, že sa máme radi. Na sv. Valentína (14. 2.) sme sa navzájom potešili valentínskymi prianiami. O priebehu odosielania nás vopred 7. 2. informovala Lívia Czellárová prostredníctvom rozhlasovej relácie. Všetky listy vložené od 8. 2. do 13. 2. do valentínskej škatule, ktorá sa nachádzala pri vchode do školy, v stredu 14. 2. doručili dobrovoľní valentínski poslovia, teda niektoré žiačky a niektorí žiaci 6. a 7. ročníka. Pošta nebola adresovaná len žiakom, ale aj učiteľom či nepedagogickým zamestnancom školy.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za priloženie ruky k dielu s milým posolstvom. Cieľ bol naplnení, adresáti potešení.

• Literárne okienko o Štefanovi Moravčíkovi

•     Pri príležitosti životného jubilea 80 rokov Štefana Moravčíka sa žiaci školy mohli zapojiť do kvízu o jeho živote a diele.  Je to slovenský básnik, prozaik, esejista a prekladateľ, autor literatúry pre deti a mládež.

Pri knižnici boli súťažné lístky, do utorka 6.2. lístok vyplnilo a  vhodilo do krabice pred knižnicou 33 žiakov. V stredu cez veľkú prestávku sme zo správnych odpovedí vyžrebovali dvoch výhercov knihy venovanej školou s magnetickou záložkou.

Z 1. stupňa zvíťazila prváčka Lujza Lukáčová, z 2. stupňa piatak Jakub Sedlák.

• VEĽKÁ PRESTÁVKA INAK

•      Vďaka nášmu OZ rodičov, ktorému bola poskytnutá dotácia od našej obce, od pondelka 5. 2. 2024 majú naši žiaci možnosť tráviť veľkú prestávku INAK - AKČNE.
               Tešiť sa môžu na mini stolný tenis, stolný futbal, stolný hokej , drevené veže a iné aktivity.

• Karneval 1. stupeň

•     Koniec 1. polroku naši malí žiaci oslávili vo veľkom štýle. Obliekli si prekrásne masky a otvorili bránu do rozprávkovej krajiny plnej hudby, zábavy a smiechu.

Policajti, vojaci a čarodejníci spoločne bojovali proti drakovi, aby získali prsteň od krásnej princeznej.  Chodbami školy zaznieval hlasný a bezstarostný spev, ktorý nechával tušiť, že naše deti si užívajú zaslúžený relax. Celý polrok veľmi usilovne pracovali a teraz ich čaká pekné vysvedčenie 😊.

• Geografická olympiáda

•      Online školské kolo geografickej olympiády v kategóriách E, F a G je úspešne ukončené. Súťažilo spolu 27 696 žiakov z 1130 škôl na Slovensku. Našu školu reprezentovalo 13 žiakov, ktorí sa všetci stali úspešnými riešiteľmi. Blahoželáme!

• Okresné kolo olympiády z anglického jazyka

•      Okresné kolo olympiády z anglického jazyka sa konalo v Moldave nad Bodvou a zúčastnili sa ho aj naše dve žiačky, ktoré postúpili z prvého miesta v školskom kole – Andrea Semanová a Evelyn Kaduková. Svoje vedomosti a zručnosti v používaní tohto cudzieho jazyka si tak mohli porovnať s rovesníkmi z iných škôl v našom okrese. Konkurencia je veľká ale naše dievčatá v nej obstáli a Aďka sa stala aj úspešnou riešiteľkou.

• Vianočný stolnotenisový turnaj 2023

•       21. decembra 2023 sme predvianočné obdobie v našej škole uzavreli okrem tradičných besiedok, vianočným punčom aj tradičným finále nášho Vianočného stolnotenisového turnaja.

Počas hodín telesnej výchovy žiaci odohrali tréningové a kvalifikačné zápasy. Najlepší z ročníkov sa prebojovali až do finále.

Do finále sa mohlo kvalifikovať desať žiakov (5 chlapcov a 5 dievčat) a na dvoch šťastlivcov čakala DIVOKÁ KARTA (priamy postup do finále). Chorobnosť nám trošku zmenila formu  v kategórií dievčat. O víťazke rozhodol systém KAŽDÁ S KAŽDOU. Súboje v kategórii chlapcov prebiehali formou PLAYOFF.

V SUPERFINÁLE o titule Absolútneho školského šampióna sa rozhodovalo medzi víťazmi jednotlivých kategórií. .

Všetci finalisti odchádzali so sladkou odmenou a malou pozornosťou. Pre najlepších z najlepších boli pripravené medaily, diplomy a rôzne ceny.

kategória DIEVČATÁ                                  kategória CHLAPCI

1. miesto            Natália BOSÁKOVÁ (6. roč.)                      Jakub BÁLINT (8. roč.)
          2. miesto            Zuzana SEMANOVÁ (9. roč.) - DK             Šimon SEMAN (9. roč.)
          3. miesto            Lívia KLEŠČINSKÁ  (7. roč.)                      Jakub  CSEHELY (7. roč.)
          4. miesto            Nina BARTKOVÁ (5. roč.)                          Félix PÁSTOR (9. roč.) - DK
          5. miesto            Lívia CZELLÁROVÁ (6. roč.)                      Matúš Labanský (6. roč.)
          6. miesto                                                                                Jakub SEDLÁK (5. roč.)

​Titul Absolútný školský šampión a pohár si vybojoval  Jakub BÁLINT (8. roč.)

A ako to celé vyzeralo si môžete pozrieť v našej galérii. 😉

• Vianočná akadémia 2023

• Vo vianočnom čase,
          stretli sme sa zase,
          potešiť sa spoločne a spríjemniť si chvíle vianočné...

V najkrajšom období roka, v čase očakávania Vianoc, sme sa aj v našej škole
          pripravovali na Vianočnú akadémiu. Slávnosť, na ktorej sa každoročne stretávame sa konala
          20. decembra 2023 v kultúrnom dome. Krásnym programom nás sprevádzala Hviezdička,
          ktorá postupne priviedla na pódium tance, spevy, vtipné i vážne scénky a vinše, ktoré si
          pripravili žiaci so svojimi triednymi pani učiteľkami.
               Strávili sme tak spoločne s našimi hosťami príjemný čas vo sviatočnej atmosfére.

• Pytagoriáda - školské kolo (45.ročník-šk.r.2023/2024)

•    V dňoch 12-13. 12. 2023, sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže- PYTAGORIÁDA.
             Súťaž prebiehala on-line. Za 60 minút žiaci riešili on-line test vo svojej kategórii, s 15 úlohami. Za každý
          správny výsledok, žiak získal 1 bod.
             Úspešným riešiteľom sa stal ten súťažiaci, kto získal aspoň 10 bodov a za ušetrený čas do 60 minút, získal
          body navyše.

Úspešní riešitelia školského kola

Kategórie P3 – P4 – P5
             V kategórii P3 – 3 ročník : súťažili 3 žiaci a dve žiačky boli úspešné riešiteľky. Je to veľmi pekný
          výkon, pretože žiačky sa na takejto súťaži zúčastnili prvýkrát.
          Eliška Čorbová – získala 18 bodov ( 12 bodov za úlohy + 6 bodov za ušetrený čas)
          Sabína Labanská – získala 18 bodov ( 13 bodov za úlohy + 5 bodov za ušetrený čas)
             V kategórii P4 – 4.ročník : súťažili traja žiaci a skončili tesne pred možnosťou stať sa úspešným
          riešiteľom. Škoda, že nevyužili zvyšnú polovicu času a poponáhľali sa .
          V kategórii P5 – 5. ročník : súťažili 3 žiaci a jeden žiak bol úspešný. A jednej žiačke do úspešnej
          riešiteľky chýbal jen bod.
          Jakub Barger – získal 11 bodov za úlohy.

Kategórie P6 – P7 – P8
             V týchto kategóriách nebol nikto úspešným riešiteľom, aj keď mnohým do úspešného riešiteľa
          chýbal iba práve ten jeden bod. Nevadí! Budeme trénovať, snažiť sa a nabudúce sa to určite